Pliki do pobrania


Wszystkie umieszczone tu materiały może bezpłatnie pobrać i wykorzystać każdy użytkownik programu ZBYT, wykorzystujący wersję 5.50 lub nowszą.

Przed zastosowaniem dodatkowego programu, który zmienia lub usuwa dane, zrób koniecznie kopię całego katalogu z programem ZBYT.


INSTALL5.EXE ZBYT 5.78 wersja instalacyjna (892 kB) POBIERZ

Program w pełni funkcjonalny z pustymi plikami danych. Może być wykorzystany przez użytkowników w celach testowych.
Po pobraniu pliku należy go uruchomić. Jest to samorozpakowujące się archiwum, w którym znajduje się program oraz wszystkie pliki danych umieszczone w strukturze katalogów.
Sposób instalacji opisany jest pliku INSTALUJ.TXT, dostępnym po rozpakowaniu archiwum.
Najnowszą wersję uzyskasz, stosując dodatkowo najnowszą aktualizację.


zbyt_opis_5.7.doc Krótka instrukcja obsługi (636 kB) POBIERZ

Instrukcja obsługi w pliku tupu .DOC; można ją pobrać lub otworzyć bezpośrednio za pomocą programu MS Office, Open Office lub innego zgodnego z nimi.
Jak to często z instrukcjami bywa, także i ta nie nadąża za zmianami w programie. Niektóre nowe elementy moga być jeszcze nie opisane lub opis nie pokazuje precyzyjnie aktualnego stanu.


TFD.EXE Czyszczenie rejestru TaxFree (226 kB) POBIERZ

Program usuwa z pomocniczego rejestru informacje o dokumentach TaxFree drukowanych w ubiegłym roku (ubiegłych latach). Nie są usuwane ani zmieniane same dokumenty sprzedaży
Pomocniczy rejestr TaxFree zawiera dodatkowe informacje potrzebne przy wydruku TaxFree (nazwisko,paszport, itp.) i ewidencję zwrotu podatku VAT. Można go aktualizować na bieżąco w programie ZBYT (menu:1-1-2-5). Jeśli tego rejestru nie utrzymuje się na bieżąco, w następnym roku mogą się pojawić przy drukowaniu TaxFree dane z dokumentu o tym samym numerze z ubiegłego roku.
Program TFD należy pobrać i zapisać w katalogu, w którym pracuje program ZBYT i uruchomić po zakończeniu roku.


ODB_DEL.EXE Usuwanie nieczynnych kontrahentów (232 kB) POBIERZ

Program usuwa kontrahentów, dla których nie ma żadnych obrotów. Nie są usuwani kontrahenci, dla których występują dokumenty sprzedaży, zakupu, kosztów, Wz, rezerwacje, zamówienia, dowody kasowe lub rozrachunki. Nie są sprawdzane obroty na rachunku bankowym.
Usuwanie nieużywanych kontrahentów może być przydatne, jeśli usuwamy z dysku obroty z ubiegłych lat (np. stasze, niż 5 lat). Aby usunąć takie obroty, wystarczy skasować katalogi \ROKxxxx.
Program ODB_DEL należy zapisać w katalogu, w którym pracuje program ZBYT i jednokrotnie uruchomić.
Programu ODB_DEL nie można używać, jeśli w zestawieniu mamy kontrahentów dla których ewidencjonujemy jakieś obroty na rachunku bankowym a nie ma dla nich żadnych obrotów handlowych (np. ZUS, Urząd Skarbowy itp.).
 
 (c) BTH Certus 1995 Ostatnie zmiany: 2015-03-03